4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Fier/ Iu kapën 125 kg kanabis në banesë, arrestohet 45-vjeçari! Në pranga edhe një tjetër pasi iu gjetën 44 doza kokainë gati për t’i shitur

- Advertisement -spot_imgspot_img

Dy persona janë arrestuar në Fier gjatë dy operacioneve të ndryshme për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Gjatë operacionit të koduar “Trajektorja”, në pranga përfunduan Tomorr Qallia, 45 vjeç, banues në Lalar, Patos dhe Kelmend Ferko, 48 vjeç, banues në Hoxharë, Fier. 

45-vjeçarit gjatë kontrollit të banesës së tij iu gjetën 125 kg lëndë bimore cannabis sativa, ndërsa 48-vjeçarit Ferko iu gjetën 44 doza me lëndë narkotike kokainë dhe 21 doza me lëndë narkotike kanabis gati për shitje.

Materialet procedurale i kaluan  Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Fier, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img