4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Po rregullonte kabinën elektrike, rrëzohet dhe humb jetën elektricisti në Rrogozhinë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Pasditen e ditës së sotme, elektricisti 62-vjeçari Sadi Qehajaji është rrëzuar nga lartësia teksa po rregullonte një kabinë elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja e trishtë është shënuar në rreth orës 16:15, në fshatin Gosë, Rrogozhinë, nga ku edhe është transportuar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, por fatkeqësisht nuk i mbijetoi plagës së rëndë që kishte marrë në kokë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img