13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Rama në Abu Dhabi, i ftuar në ‘Konferencën e Politikave Ndërkombëtare’

- Advertisement -spot_imgspot_img

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografi nga “Konferencën e Politikave Botërore” në Abu Dhabi.

Ky është edicioni i 14-të i “Konferencës së Politikave Botërore”, i cili do të zgjasë nga 1-3 tetor dhe ka për qëllim të ndihmojë në promovimin e një bote të hapur, të begatë dhe të drejtë. Ai mbledh së bashku personalitete të nivelit të lartë nga pesë kontinente, udhëheqës politikë dhe ekonomikë dhe gazetarë, si një “urë lidhëse”, për të formuar me njeri-tjetrin lidhje të qëndrueshme me njëri -tjetrin.

Përtej pjesëmarrësve, ky takim ka në fokus ndihmën ndaj popullatave të prekura në një kohë trazirash, të vazhdueshme.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img