4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

‘Fshati i mbytur nga plehrat’ PD denoncon në Lushnjë: Nëse nuk i pastroni, do i sjellim në derën e Bashkisë dhe shtëpisë suaj

- Advertisement -spot_imgspot_img

Deputeti demokrat i Lushnjës Saimir Korreshi, ka reaguar lidhur me gjendjen aspak higjienike në të cilën jetojnë banorët e Barbullinjës, në Lushnje.

Ai ka publikuar fotografi nga plehrat të hedhura në tokë, ndërsa denoncoi faktin se nuk asnjë kosh ku 1500 banorët t’i hedhin ato. Deputeti demokrat tregoi se kjo situatë është e njëjtë në të gjithë Njësinë Administrative Fiershegan.

Korreshi tha se ndërsa banorët paguajnë taksa për pastrim dhe gjelbërim, fshati ‘është mbytur nga plehrat”. I revoltuar ai tha se nëse kjo gjendje nuk ndryshon, Bashkia do t’i gjej ato në derën e saj.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img