10.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Mbahet dasma e parë e familjes mbretërore pas 100 vitesh në Rusi, të ftuar edhe Princ Leka dhe Elia Zaharia

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një ceremoni solemne martesore, me një rit ortodoks dhe të denjë për një car, u mbajt në Katedralen e Shën Isakut në Shën Petersburg midis trashëgimtarit të fundit të familjes Romanov, George Mikhailovich, 40 vjeç dhe sipërmarrëses e shkrimtares italiane Rebecca Bettarini. Dhe ishte hera e parë që nga Revolucioni i Tetorit në vitin 1917 që një Romanov festoi dasmën e tij në ish -kryeqytetin perandorak të Rusisë Cariste.

I ftuar në dasmën bretërore ishte edhe Princ Leka i Shqipërisë dhe Pincesh Elia Zaharia. Elia kishte veshur një kostum ngjyrë bojë-qielli, të kombinuar me një kapele, ndërsa Princ Leka kishte zgjedhur si gjithmonë një kostum klasik.

Në fakt, përfaqësues të familjeve mbretërore evropiane ishin gjithashtu të ftuar në dasmë, siç ishte ish-Mbretëresha e Spanjës Sofia me të cilën Romanovët janë të lidhur.

Nusja, Rebecca Bettarini, 39 vjeç, hyn në kishë e shoqëruar nga babai i saj, ish -ambasadori italian Roberto Bettarini. Rebecca është një sipërmarrëse dhe gjithashtu autore e romaneve të spiunazhit ndërkombëtar.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img