10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Maqedoni e Veriut/ Shkupi bën detyrën, triumf ndaj Rabotnickit për kreun e kampionatit

- Advertisement -spot_imgspot_img

Java e 9-të e kampionatit maqedonas të futbollit është mbyllur me sfiden Shkupi-Rabotnicki e fituar nga vendasit me rezultatin 2-0.

Shkupi nuk gaboi në këtë takim duke marrë tre pikë mjaft të vlefshme që e ngjisin kë krye të kampionatit.

Nga një gol për pjesë i Adetunjit dhe Trapanovskit i mjaftoi shkupjanëve të siguronin fitoren e tretë radhazi në kampionat.

Skuadra shqiptare ngjitet në krye të renditjes në kuotën e 20 pikëve, 2 pikë më shumë se skuadra tjetër shqiptare Renova që renditet e dyta në kuotën e 18 pikëve.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img