10.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Rritje temperaturash dhe kthjellime, njihuni me parashikimin e motit për sot

- Advertisement -spot_imgspot_img

Në vendin tonë pritet që të ketë mot të kthjellët, ndërkohë që temperaturat do të jenë në rritje në vlerat minimale dhe maksimale.

Sipas MeteoAlb zhvillimi i një qendre të presioni të larte atmosferik mbi Ballkanin perëndimor do të diktoje mot të kthjellët dhe kalime të pakta vranësirash në vendin tonë, ku deri në orët e pasdites pritet që kthjellimet të jenë dominante në pjesën më të madhe të vendit. Por në orët vijuese vranësirat do të shtrihen në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 9°C mëngjesi deri në 28°C mesdita.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor –Jugperëndimor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 3 ballë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img