10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

U qëllua me plumb në kokë, vdes 39-vjeçari shqiptar në Greqi

- Advertisement -spot_imgspot_img

GREQI- Një 39-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me plumb në kokë në qendër të Athinës. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në një lokal të vendosur në afërsi të rrugës ‘Agios Pavlos’. Mësohet se autori pasi qëlloi me armë zjarri u largua me një makinë të bardhë ndërkohë që po kryente aktin ndërsa policia po vijon punën për identifikim dhe kapjen e tyre.

Deri më tani bëhet me dije vetëm emri i tij, Keli dhe ishte nga Tepelena. Sakaq, mësohet se 39-vjeçari ishte pronar i lokalit ku ndodhi ngjarja. Në mometin e atentatit zona ishte e mbipopullar dhe sipas dëshmive ai mora 6 plumba në kokë e në bark, por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve.

Sipas mediave greke, shqiptari është një emër i njohur për autoritetet greke pasi ishte me precedent të mëparshëm penal dhe dyshohet se vrasja ka ndodhur për larje hesapesh.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img