11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

I akuzuar për falsifikim dokumentesh, arrestohet në Rinas 34-vjeçari, u kap pasi erdhi nga Gjermania

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Rinas, i akuzuar për falsifikim dokumentesh. I riu me inicialet T.K u kap në aeroport, duke ardhur nga Gjermania.

Ai akuzohet për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve”, “Falsifikimi i dokumenteve shëndetësore”, “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve” dhe “Prodhimi i mjeteve për falsifikim të dokumenteve”. Ky shtetas u kap në Pikën Kufitare Rinas, duke ardhur nga Gjermania.

“Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar bënë ekzekutimin e urdhrit për shtetasin në kërkim T. K, 34 vjeç, për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve”, “Falsifikimi i dokumenteve shëndetësore”, “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve” dhe “Prodhimi i mjeteve për falsifikim të dokumenteve”. Ky shtetas u kap në Pikën Kufitare Rinas, duke ardhur nga Gjermania”, njofton Policia.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img