13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

EKSKLUZIVE/ Skandalet e RTSH, nuk kanë kanë të sosur! 230 milion lekë dëme financiare në vetëm 2 vite

- Advertisement -spot_imgspot_img

Skandalet në RTSH nuk kanë të sosur, një tjetër raport konfidencial i rocknews.al, për aktivitetin e Këshillit Drejtues për vitin 2018-2019, zbulon se nga 11 anëtarë vetëm 7 prej tyre kanë qenë në detyrë. Por veprimtaria e tyre ka shfaqeur mangësi të mëdha që lidhen me mos pjesëmarrjen në mbledhje, hartimin e miratimin e dokumenteve të ndryshme si kodi i sjelljes etj.

Nga mos veprimi i zyrtarëve të lartë dëmi ekonomik, në këto dy vite shkon në 230 milionë lekë. Shifra që nuk është publikuar më parë tregon për abuzimet e mëdha që kanë ndodhur me RTSH, kjo për shkak edhe të mungesës së monitorimin nga instancat e duhura. Ndërsa një tjetër raport po i brendshëm i bën thirrje komisionit vlerësues të ofertave që të anullonte tenderin për blerjen e pajisjeve për RTSH Agro, tender për të cilin po gjykohet dhe ish-drejtori Thoma Gëllci dhe disa zyrtarë të tjerë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img