13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Bie dëbora e parë në Korçë, zbardhet Panariti

- Advertisement -spot_imgspot_img

KORÇË- Dëbora e parë ka mbërritur në Korçë. Qytetarët e zonës së Panaritit janë zgjuar nën madhështinë e bardhësisë këtë mëngjes.

Temperaturat janë ulur ndjeshëm në Korçë, ku tashmë termometri ka shënuar 3 gradë celsius.

Dëborën e parë për këtë vit nuk e ka pritur vetëm Korça, por reshje bore ka pasur edhe në Malin e Gramozit në Kolonjë dhe në Mokër të Pogradecit.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img