10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, një viktimë dhe një i plagosur

- Advertisement -spot_imgspot_img

LEZHË– Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Lezhë.

Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa ka mbetur edhe një i plagosur. 

Kuqezi mëson se viktimë ka mbetur shtetasi Zyhdi Meti, mjeti i të cilit është përplasur me makinën e Vilson Tolës, i cili ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësore të specailizuar.

Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit me vdekje është bërë parakalimi i gabuar i mjetit me drejtues shtetasin Vilson Tola. 

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img