4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Temperaturat do vijnë në rritje, parashikimi i motit për sot

- Advertisement -spot_imgspot_img


Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira, ndërkohë që pasditja sjell përmirësim të dukshëm të motit.  Sakaq temperaturat e ajrit do të vijnë në rritje.

Sipas MeteoAlb vendi ynë deri në mesditë karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta ku më të dendura vranësirat paraqiten në zonat qendrore dhe jugore duke rrezikuar shira të izoluar.

Orët e pasdites sjellin përmirësim të dukshëm të motit duke bërë që kthjellimet të jenë prezentë në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa me kthjellime dhe vranësira të theksuara mbeten zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes po ashtu rritje sjellin edhe orët e mesditës duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke sjell në det dallgëzim 3 ballë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img