10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Dështon sërish FSHF/ Ndeshja Skëndërbeu-Dinamo luhet pa sistem VAR

Sistemi VAR është bërë sërish problem në javën e 6 të Superligës. Si të mos mjaftonte një javë më parë kur ndeshja Partizani-Kukësi u luajt pa VAR, e njëjta situatë është paraqitur edhe sot në Skënderbeu-Dinamo.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Sistemi VAR është bërë sërish problem në javën e 6 të Superligës. Si të mos mjaftonte një javë më parë kur ndeshja Partizani-Kukësi u luajt pa VAR, e njëjta situatë është paraqitur edhe sot në Skënderbeu-Dinamo.

Para ndeshjes është konstatuar se ka probleme me monitorin e transmetimit të pamjeve të VAR dhe si rrjedhojë, ai nuk funksiononte për këtë sfidë.

Ndaj gjyqtari Andi Koçi ka drejtuar duelin pa ndihmën e teknologjisë, ndonëse deri në minutat e fundit është provuar që të rregullohet defekti.

Sa për kronikë ndeshja mes Skënderbeut dhe Dinamos është mbyllur me shifrat 0-1.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img