11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Kthjellime, por ulje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

- Advertisement -spot_imgspot_img

Vijon ndikimi i masave ajrore të freskëta por të kthjellët me origjine verilindore mbi territorin shqiptar, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat përgjatë vijës bregdetare, ndërsa pjesa tjetër e vendit do ketë kalime vranësirash. Parashikohet që edhe pjesa e dytë e ditës të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet do të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale por rënie me 2°C parashikohet në vlerat maksimale duke u luhatur nga 2°C mëngjesi në zonat malore deri në 23 °C mesdita në zonat e ulëta.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img