4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

COVID-19/ Regjistrohen 3 viktima dhe 587 rase të reja në vendin tonë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Tre humbje jete dhe 587 raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar në vendin tonë në 24 orët e fundit, ndërsa pasditen kësaj të shtune mbërritën 74,880 doza Pfizer, duke çuar në 2.6 milionë numrin e vaksinave të siguruara në total.

Teksa jemi në kulmin e një vale të re të pandemisë për shkak të variantit delta, 8,401 pacientë janë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 176 pacientë, nga të cilët 26 janë në gjendje më të rënduar.

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:Janë kryer 3,143 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 587 qytetarë, në këto bashki: 241 qytetarë në Tiranë, 40 në Fier, 28 në Berat, 26 në Gjirokastër, 23 në Elbasan, 20 në Durrës, 19 në Shkodër, 17 në Lushnje, 16 në Vlorë, Korçë, 13 në Dimal, 12 në Kamëz, Sarandë, 8 në Kavajë, Përmet, 7 në Mallakastër, 5 në Kurbin, Pogradec, Kuçovë, 4 në Tropojë, Lezhë, Krujë, Bulqizë, Patos, Peqin, Gramsh, Libohovë, 3 në Vorë, Këlcyrë, Devoll, 2 në Selenicë, Himarë, Maliq, Skrapar, Poliçan, 1 në Malësi e Madhe, Fushë- Arrëz, Has, Mirditë, Dibër, Mat, Rosokovec, Divjakë, Konispol, Finiq, Tepelenë, Memaliaj, Kolonjë, Cërrik, Librazhd.

Statistika (13 Nëntor 2021)

 • Raste të reja ditore          587
 • Të shëruar në 24 orë       526
 • Të shtruar në spitale       176
 • Humbje jete në 24 orë     3
 • Testime ditore                 3,143
 •  
 • Testime totale              1,347,471
 • Raste pozitive                192,600
 • Raste të shëruara            181,213
 • Raste Aktive                     8,401
 • Humbje jete                      2,986
 •  

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë           4,460
 • Fier                865
 • Shkodër         453
 • Vlorë                443
 • Gjirokastër      443
 • Durrës             419
 • Berat               367
 • Elbasan            346
 • Korçë              253
 • Lezhë              195
 • Dibër                81
 • Kukës              76
- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img