13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Mund të keni debate në çift, por mos i dramatizoni gjërat, ja çfarë thonë yjet për ju sot

- Advertisement -spot_imgspot_img

Dashi
Nëse kohet e fundit marrëdhënia me partnerin ka pasur ftohje, përfitoni nga ambienti yjor sot dhe pajtohuni me te. Kini kurajën ta hidhni ju hapin e pare. Beqaret qe do shkojnë ne udhëtime do kenë me shume mundësi për te realizuar takimet e ëndërruara. Yjet do ju ndihmojnë te konsolidoni edhe sektorin e financave. Te ardhurat do rriten ne mënyrë te pabesueshme.

Demi
Me ne fund do merrni fryme lirisht ju te dashuruarit. Do marrin fund debatet dhe mosmarrëveshjet qe keni pasur me partnerin dhe do ndiheni me te qete. Beqaret nuk duhet te bëjnë sakrifica vetëm për te ndryshuar statusin sepse situata mund t’iu ndërlikohet. Buxheti do jete i mire, kështu qe përfitoni për te paguar fatura apo këstet e kredisë.

Binjaket
Mund te keni disa debate te vogla ne çift, por nuk duhet t’i dramatizoni gjerat. Gjithçka do zgjidhet sa hap e mbyll sytë. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe disa kohe vetëm sesa te lëndojnë veten duke u afruar me persona dinake. Buxheti nuk do jete i qëndrueshëm. Edhe pse mund t’iu ndihmojnë disa te afërm, duhet patjetër t’i ulni ne maksimum shpenzimet qe t’ia dilni.

Gaforrja
Jeta juaj ne çift nuk do jete e mire sot dhe e gjithë kjo për fajin tuaj. Do mbylleni ne vetvete dhe do e bëni partnerin konfuze. Ai nuk do dije çfarë te mendoje për sjelljen tuaj. Beqaret do bëjnë mire te qëndrojnë me këmbë ne toke dhe te mos përziejnë dashurinë me paranë. Financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar dhe kjo fale perkujdesit qe keni treguar me menaxhimin e tyre.

Luani
Dite e bukur ka për te qene kjo për ata qe kane një lidhje. Kënaqësitë dhe emocionet nuk do rreshtin qe nga mëngjesi e deri ne darke. Beqaret edhe pse do kenë takime interesante, nuk duhet kurrsesi t’i përshpejtojnë gjerat. Me mire te ndodhe çdo gjë ne kohet e vet. Buxheti do filloje te përmirësohet dalëngadalë dhe do ndiheni te qete kur te shpenzoni.

Virgjeresha

Edhe pse jeni ne një lidhje prej kohesh dhe thoni se e doni partnerin tuaj, sot nuk do i rezistoni dot tundimit për te fiirtuar me një person qe do e keni pranë për shkak te punës. Kjo sjellje e juaja do sjelle probleme te mëdha ne çift. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri. Ne planin financiar do keni një surprize te madhe qe do ua ndryshoje përgjithmonë situatën.

Peshorja
Ndikimi i Diellit tek sektori i dashurisë do jete shume i mire. Çiftet do kalojnë momente sensuale dhe ne çdo kohe do mbizotërojë bashkëpunimi dhe ngrohtësia. Beqaret nuk do dine çfarë hapash te bëjnë për ta ndryshuar statusin dhe ka rrezik te mbeten ashtu si janë. Për fat buxhetin do dini si ta mbani gjithë kohës nen kontroll dhe nuk do ketë aspak probleme ne këtë sektor.

Akrepi
Duhet te bëni ndryshime ne jetën tuaj ne çift sot ne mënyre qe te mos ju pushtoje rutina vrasëse. Flisni me partnerin dhe merrini vendimet se bashku. Për beqaret do favorizohen tej mase takimet. Do jete ne dorën e tyre sesa do përfitojnë. Ne planin financiar do ketë një ndryshim pozitiv te situatës. Do ndiheni vërtet mjaft mire dhe te kënaqur.

Shigjetari
Sot do kaloni plot momente te lumtura me partnerin tuaj dhe shpesh do ju duket sikur jeni mbi re. Shfrytëzojeni ditën deri ne sekondën e fundit. Beqaret do kenë veçse mundësi për fiirtime dhe asgjë me shume sesa aq. Do ju duhet te presin ende për dashuri te mëdha. te ardhurat do kenë përmirësime edhe nga fati qe do keni neper lojëra me shume te konsiderueshme.

Bricjapi
Mos kërkoni me force ta mbani pas vetes partnerin tuaj, por gjeni mënyra për ta joshur si me pare atë. Kujdes me fjalët dhe veprimet. Beqaret nuk duhet ta lënë t’iu ike nga duart një rast qe do iu jepet sepse me vone do pendohen, por nuk do mund te kthehen dot pas. Ne planin financiar tregohuni te kujdesshëm dhe te mos blini gjera te shtrenjta vetëm për t’ia plotësuar qejfin vetes.

Ujori
Ndodh qe edhe te mbyllni sytë ju te dashuruarit për te mos pasur zënka e debate ne çift, por sot nuk do ndodhe kështu. Do i kërkoni llogari partnerit për sjelljen e kohëve te fundit dhe do sqaroheni me qetësi. Beqaret nuk do ndihen ende gati te sakrifikojnë lirinë dhe pavarësinë për te krijuar një lidhje. Ne planin financiar do i hidhni hapat me maturi dhe nuk do keni asnjë problem.

Peshqit
Dita e sotme do ju sjelle shume kënaqësi juve qe jeni ne një lidhje. Do keni një simbioze fantastike me partnerin dhe askush dhe asgjë nuk do ua prishe dot harmoninë. Beqaret do realizojnë takime te njëpasnjëshme, por ende nuk do ndihen gati për te hedhur hapa. Ne planin financiar do gjeni zgjidhje për te gjitha problemet qe keni pasur me herët.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img