4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Bashkia Tiranë abuzon me energjinë elektrike, nuk zbaton planin e kursimit (FOTO)

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ndonëse qeveria ka miratuar planin e kursimit të energjisë elektrike për shkak të krizës që ka kapluar vendin, Bashkia Tiranë nuk e respekton këtë vendim. 

Nga një vëzhgim i kryer nga rocknews.al rezulton se në zonën e Qytet Studentit dhe në Bllok dritat qëndrojnë të ndezura edhe natën, ndonëse është marrë vendimi për t’i fikur me qëllim kursimin e energjisë elektrike.

Bashkia Tiranë po abuzon hapur me energjinë elektrike, ndërsa rocknews.al iu sjell edhe foto nga këto dy zona.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img