15.5 C
Tirana
E hënë, 16 Tetor, 2023

Ja vilat e Oligarkeve që i pinë gjakun Shqipërisë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Gazetaret Kuq e Zi kane shkuar rastesisht te qendra e njohur tregtare TEG dhe nga aty pak me poshte kane vene re ate qe njihet si kompleksi i vilave te boseve te Shqiperise. Aty bie ne sy vilat e biznesmeneve, politikaneve, madje dhe ata gjoja gazetare. Ne e kishim te pamundur te filmonim brenda por u futem ne kete kompleks vilash. Rojet jane me arme deri ne dhembe, kallashnikov, antiplumb. Vilat jane perrallore eshte pak! Disa kane oborre gjigande, 20 apo 30 dhoma, me sauna, palestra personale, apo pishina olimpike brenda ne shtepi. Me garazhde makinash deri ne 10 cope njeheresh. Ata kane sherbetore qe flitet vijne nga Filipinet qe nuk u lejohet te mesojne shqip. Shume mobilje jane shekullore te marra ne vendet me te shtrenjta jashte. Pa harruar qe jane te lara me flori ose flori sade. Nuk mungojne as pikturat deri ne miliona euro! Disa pamje qe kemi marre tregojne se ato nuk jane vila por pallate rezidenciale. I gjithe kompleksi ruhet nga nje mur me gjatesi 5 meter. Pyetja eshte si i bene leket ne kete nivel oligarket e Shqiperise kur rroga mesatare eshte 400 mije te vjetra ne muaj!!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img