10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Skandal në Lezhë, pulat me grip shpendësh mbysin plazhin

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një episod i rëndë është rregjistruar në Ranen e Hedhun në Shën Gjin të Lezhës. Në bregdet kanë dalë pula të ngordhura që dyshohet me gripin e shpendëve. Autoritetet pas lajmeve nga mediat, kanë shkuar duke i pastruar dhe dizifektuar, por natyra nuk mund tê dizifektohet. Ky eshte nje skandal dhe neglizhencë nga autoritetet e shendetesise dhe veterinarise pasi ajo eshte zone qe ka shume turiste ne cdo stine.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img