11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Rama: Nuk tërhiqem nga marrja e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Satelitët që do të mbanin emrat ‘Albania 1’ dhe ‘Albania 2’ do të duhej të ishin tashmë në orbitë, pasi kryeministri Edi Rama deklaroi vitin e kaluar se një gjë e tillë do të ndodhte brenda marsit të viti 2022. E ndërsa jemi në prill dhe Shqipëria nuk ka asnjë satelit në orbitë, kryeministri ka sqaruar se ai do ta mbajë zotimin e dhënë, por se vonesat nuk janë në dorë të tij.

“Padurim të madh paskan pasur disa për satelitët e sipas modës së re thonë ç’të duan pa pyetur fare more si është puna! Po një gjë çuditem si nuk duan ta kuptojnë:Unë them atë që bën e bëj atë që them dhe kur vonesat s’janë në dorën time thjesht bëj durim,po zotimit s’i ndahem jo!”, shkruan ai në Twitter.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img