10.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Tërmeti shkund Bosnjen dhe Ballkanin! Lëkundje të forta në Tiranë e Prishtinë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Bosnje-Hercegovinë me magnitudë 5.9 në një thellësi 10 kilometër nëntokë.

Nga lëkundjet e tërmetit në vendin tonë nuk ka raportime për dëme materiale, por në Bosnje-Hercegovinë raportohen dhjetëra banesa të dëmtuara.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Kosovë.

Dhjetëra banesa të shkatërruara nga tërmeti, epiqendra ishte
- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img