13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Temperatura deri në 35 gradë, parashikimi i motit për sot

- Advertisement -spot_imgspot_img

Vendi ynë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në orët të mëngjesit në veri dhe verilindje. Gjatë ditës do të kemi vranësira shtresore në zonën perëndimore dhe kthjellime.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-22 gjatë ditës 31 °C në veri deri në 31-35°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur .

Rajoni dhe Europa

Ishujt britanik po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Mesdheu vijon të jetë në ndikimin e ajrit te nxehta afrikan. Ballkani do te jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi lokale.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img