13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Shiu i rrëmbyeshëm në Sarandë rrëzon kaleton, ndërron jetë 22-vjeçari

- Advertisement -spot_imgspot_img

 Një 22-vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e motit të keq. Armando Kazma po luante në një kalçeto, ku si pasojë të motit të keq, mbajtëset e kalçetos kanë rënë dhe 22-vjeçari u plagos. Ngjarja u regjistrua rreth orës 20:50 në zonën e quajtur “Ura e Gajdarit”. I riu u dërgua me urgjencë në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra. 
Për 10 minuta qyteti bregdetar i Sarandës u përfshi nga reshje të shumta shiu dhe erë e fortë, duke sjell problematika në qytet. Ujërat e zeza dolën në shëtitore, ndërkohë u thyen edhe disa pemë në qytet dhe për pasojë një shtëpi mbeti e dëmtuar.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img