10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

A e kontrollon Ilir Meta, presidentin e ri Bajram Begaj?

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ilir Meta la detyrën e tij vetëm një ditë më parë për t’ia pasuar atë presidentit të ri Bajram Begaj, të cilin vetë e kishte zgjedhur si kreun e FA. 

Një detaj që ra në sy në emërimin e drejtorit të kabinetit të ri të Begajt, është emri i Eduard Seitaj, ish financues i LSI në vitin 2017 dhe sekretar i përgjithshëm i Ministrisë së Transportit drejtuar nga LSI në vitin 2013-2017. Seitaj do të zëvëndësojë në këtë post Edmond Panaritin.

Natyrshwm duke parë këto lëvizje na shkon mendja të ngremë një pyetje, a e kontrollon Ilir Meta presidentit  Bajram Begaj, duke qenë se shefi i kabinetit është personi kyç në një digaster si Presidenca?

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img