11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

SPAK merr në pyetje Blendi Gonxhen, dyshohet për korrupsion

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një nga drejtorët më të përfolur nga Partia Socialiste Blendi Gonxhe është paraqitur sot në SPAK, për të dhënë përgjigje për disa aferra të dyshimta korruptive.

Nisma Thurje ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për Blendi Gonxhen, pasi pretendon se ka shpërdoruar detyrën. Sipas Nismës Thurrje, Gonxhe, ish- Drejtor i Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit dhe me detyrë Drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, ke kryer disa vepra penale nëpërmjet shpërdorimit të detyrës dhe shkeljes së barazisë në tendera.

Ndërsa mediat kanë shkruar disa herë se Gonxhe i jepte kompanisë së djalit të tij Dante dhe të bashkëshortes tendera për makina me qera. Shpresojmë që drejtësia të veprojë dhe nëse gjën shkelje të mos i toleroj këta abuzues

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img