10.5 C
Tirana
E diel, 19 Nëntor, 2023

Muzeu i Enver Hoxhes, ja si duket sot!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Kryeministri Edi Rama ka ndare foto me pamjen e re te isj Piramides ne qender te Tiranes, dikur e projektuar si mazoleumi i diktatorit Enver Hoxha. Rama shkruan: dhe nga Piramida e Tiranës, e cila po merr formë hap pas hapi, për t’u shndërruar në qendrën më të madhe të teknologjisë digjitale në Ballkan, ju uroj një fundjavë të mbarë. Ky eshte nje projekt i marre nga fondi Amerikan i Zhvillimit bashke me projekte te tjera si Butrinti, apo Voloreka ne Pogradec.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img