11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

FOTO/ Ilir Meta takon ‘armikun’ e Sali Berishës

- Advertisement -spot_imgspot_img

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka marrë pjesë në një pritje zyrtare, e aty ka takuar edhe ‘armikun’ e aleatit të tij të ngushtë, Sali Berisha. Bëhet fjalë për ambasadorin britanik Alastair King-Smith.

Berisha e ka shpallur ‘armik’ duke e quajtur të korruptuar King-Smith, kjo sepse Mbretëria e Bashkuar e ka shpallur atë ‘Non Grata’.

Kështu edhe Alastair King-Smith futet në ‘listën e zezë’ të Berishës, i cili me SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuan “nuk e ka mirë punën”, pasi ia kanë thënë në sy “ se është i korruptuar” dhe “ka minuar demokracinë”.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img