4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Doktori syzet i ka nga halli!

- Advertisement -spot_imgspot_img

NGA ERJON MURATAJ

Të gjitha i kuptoj, madje jam i gatshëm të kuptoj të pakuptueshëm.Por..!Dikush duhet ti thotë këtyre njerëzve se doktori e ka nga halli mbajtjen e syzeve.Dhe gjej rastin të uroj atë edhe gjithë demokratët për ditëlindjen e PD që pa dyshim është investim i gjithë shoqerisë shqiptare.Por!Sërisht nuk kuptoj instiktin që e quajnë solidaritet dhe vendosin syze në ditë qameti.Kur kryebashkiaku i Elbasanit bën paradë pas një situate alarmante në të gjithë shtretërit e përrenjëve dhe lumenjëve që rrethojnë Elbasanin.Kur në Librazhd ka permbytje.Kur drejtorët e rilindjes në luftë mes vetes ca te Damianit e ca te Taos janë askund.Kur pikërisht në një ditëlindje që simbolizon sakrificën dhe shpresën e shqiptareve për demokraci këta të Elbasanit vënë syze pa pasur hall.Ose nuk janë mirë ose padyshim duan të fshehin diçka.Por..!Prap s’kuptoj, nëse doktori do të fshehi plagën e shkaktuar nga një kriminel psiqik, këta çfarë duan të fshehin.Solidarizim thonë disa.Lus Zotin mos ia shkrepi truri doktorit të veshi tanga se jam kurioz të shoh çdo bëjnë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img