10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Ervis Martinaj dyshohet se është gjallë, policia kontroll banesës në Surrel në Dajt ku jeton edhe Kryeministri Rama! Nuk gjen gjë!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Mbrëmjen e kësaj të shtune, forca të shumta policie, me urdhër të SPAK zbarkuan në banesën e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj në Surrel. Në shtëpi janë marrë vetëm dokumente pasi nuk u gjet asgjë e paligjshme. Atje nuk ishte i pranishëm asnjë familjar i Martinaj. Urdhri i SPAK për kontrolle nuk lidhet me zhdukjen e Martianjt, por u dha në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, pas rrëfimit të Nuredin Dumanit se e kishte porositur për të eliminuar Endrit Doklen për 500 mijë euro, detyrë që nuk u krye asnjëherë për shkak se bashkëpunëtori i drejtësisë e kishte konsideruar të vështirë. Dumani ka thënë se për këtë vrasje Ervis Martinaj do paguante 500 mijë euro, shumë për të cilën ra dakord. Para vrasjes i dha Dumanit paradhënie shumën prej 100 000 Euro. Surreli ndodhet në zonën e Dajtit ku jeton dhe kryeministri Edi Rama. Me shumë gjasa ky kontrollon tregon se Martinaj dyshohet të jetë i gjallë!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img