10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Banda shqiptare vjedh shtëpinë e prokurorit spanjoll. Prokurori ishin mjeshtra!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Prokurori spanjoll i cila ra pre e një grabitjeje nga një bandë shqiptarë ka rrëfyer të ngjarjen duke treguar edhe detaje shtesë. Sipas mediave të huaja, banda shqiptare vepronte në Minho, ndërsa tani po hetohet në Braga pasi i “zhvatën” prokurorit rreth gjysmë milioni euro. Banda shqiptare ishte e përbërë nga 3 persona, Edi Gjonaj 43 vjeç, Artus Zisko 46 vjeç, të cilët aktualisht ndodhen në paraburgim si edhe Desard Marku 44 vjeç, i cili është arratisur me makinën e policisë.Prokurori ka rrëfyer se ai dhe familjarët e tij nuk kanë qenë në banesë në momentin që “skifterët” kryen grabitjen dhe se këta të fundit nuk kishin bërë dëme gjatë vjedhjes.Në banesën e prokurorit grabitësit vodhën 4 ora dhe flori me vlerë 5 mijë euro si edhe 2 mijë euro cash.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img