13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Hakerat vjedhin të dhënat e bankave dhe i publikojnë, AMF me Ervin Meten fle gjumë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Sot hakerat iranianë publikuan llogaritë bankare të njerëzve më të pasur të Shqipërisë. Qartazi ata kanë depërtuar në sistemet e sigurisë së bankave, një skandal që Kuqezi e ka denoncuar e para, ndryshe nga mediat e tjera që marrin para nga këto banka. Tani panorama është e qartë, siguria bankare është cënuar, por a duhet të reagojë banka e Shqipërisë dhe Autoriteti i Mbikqyrjes financiare me Ervin Meten? Normalisht që po, Banka e Shqipërisë ka bërë një reagim sa për të larë gojën, ndërsa AMF është në gjumë total, gojët e liga thonë që bankat e kanë blerë, ndryshe nuk shpjegohet kjo heshtje e madhe e Ervin Metës një drejtor që në këtë institucion vetëm fle gjumë! Turp!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img