13.5 C
Tirana
E martë, 17 Tetor, 2023

Vjedhja e 120 mijë eurove nga pastruesja, del edhe emri i drejtorit të tatimeve Ceno Klosi dhe Ministres Belinda Balluku!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Thellohet skandali me vjedhjen e 120000 mije eurove nga pastruesja, te shtëpia e ish shefes së kabinetit të Arben Ahmetaj. Burime për kuqezi, bëjnë me dije se ”Alda Klosi, që kishte mbushur shtëpinë me para dhe florinj, është kunata e Ceno Klosit, drejtorit të Tatimeve. Sipas mediave Ceno Klosi është dhe djali tezes së ministres Belinda Balluku, nëse kjo është e vërtetë atëherë kemi të bëjmë me një skandal të përmasave të medha. Por mbetet per tu parë faktet.

A kemi të bejmë me një rreth vicion korrupsioni të lartë apo jo? Kjo mbetet të vërtetohet nga drejtësia nëse do ti shkohet deri në fund. Mjafton të shikohen nëse janë apo jo para të deklaruara! Ndërkohë policia ka gjetur 600 mijë euro në shtëpinë e pastrueses, që është arrestuar bashkë me djalin e saj. Në këtë ngjarje ëra vjen shumë korrupsion. Në vijim kuqezi do të nxjerrë prova të reja me emra zyrtarësh të përfshirë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img