11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Bordi rrit karburantin, nafta e gazi 5 lekë më shumë, gazi 4 lekë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Bordi i Transparencës ka rritur çmimet e hidrokarbureve. Në vendimin e publikuar ditën e sotme nafta dhe gazi janë rritur me nga 5 lekë, ndërkohë që çmimi i benzinës është rritur me 4 lekë.

Çmimi i naftës ka shkuar nga 190 lekë/litër në 195 lekë/litër. Ndërkohë benzina do të shitet me 189 lekë/litër nga 185 lekë/litër.  Sa i takon gazit, do tregtohet me 80 lekë/litër nga 95 lekë/litër.

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi në orën 18.00, dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img