10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Rama: Në Kuvend do të shkoj kur të dua unë

- Advertisement -spot_imgspot_img

Kryeministri Edi Rama shkoi sot për herë të parë në parlament pas disa seancave mungesë, teksa opozita ka kërkuar prezencën e tij për të diskutuar mbi çështjen “McGonigal”.

Në emisionin “Opinion”, Rama është shprehur se në Parlament do të shkojë kur ai vet e shikon të arsyeshme.

Teksa në emisionin iu shfaqën pamjet e PS duke shkaktuar kaos në Parlament në vitin 2006, sekan të ngjashme si opozita sot, kreu i qeverisë u shpreh se janë akte që mund të ndodhin në seanca.

“Nuk vendos se suadhet të sillet opozita, por se si duhet të sillem vet. Kur fola për fare fola, nuk ikisha parasysh fryrjen e bilbilave, në një moment të caktuar në parlament mund të frysh dhe bilbil. Kisha parasysh një veprim të gjatë që është në nivelin e dukatës e familjes shqiptare. unë flas për qëndrimin tim. Unë do shkoj në Parlament kur e shikoj unë të arsyeshme, kur e shikoj unë të arsyeshme do shkoj. unë flas me faktin e thjesht që më vjen turp që nuk kam mundur të ndikojë në ndryshimin e kësaj situate në parlament dhe nuk është sot,por ka vite. Jam bërë dhe unë pjesë se është ajo shprehja se kush fle me qenin gdhihet me pleshta”,-tha Rama.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img