17.5 C
Tirana
E enjte, 26 Tetor, 2023

ShISH, do ketë drejtoreshë, një shqiptare të Kosovës. Ja fotoja.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Kryeministri Edi Rama, ka propozuar ish shefen e Agjensisë Kosovare të inteligjencës, Vlora Hyseni. Lajmin e ka bërë publik vetë Rama në një postim në rrjetet sociale.

Sot i paraqita Presidentit të Republikës propozimin për emërimin e Znj.VLORA HYSENI drejtore e Shërbimit Informativ të Shtetit, me besimin e plotë se përgatitja e spikatur, eksperienca e krijuar në vite dhe respekti që zonja Hyseni gëzon në komunitetin ndërkombëtar të inteligjencës, përbëjnë një garanci të plotë për reformimin e mëtejshëm të shërbimit inteligjent shqiptar, tha ai.

Hyseni u shkarkua nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, me akuzën e nxjerres së informacionit!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img