4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

I lidhur me Ervis Martinaj, lihet në burg efektivi RENEAS!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Efektivi i RENEA-s, Altin Morina është shfaqur i qetë para gjykatës së Tiranës, ku do të njihet me masën e sigurisë pasi u arrestua në zonën e Kodrës së Diellit, ku po lëvizte me makinën luksoze ‘Audi’. Brenda automjetit kishte 113 mijë euro, për të cilat ende nuk ka deklaruar se si i ka përfituar. Morina akuzohet për ‘shpërdorim detyre’ dhe ‘mosdeklarim parash’.

Efektivi dyshohet se është i përfshirë në trafikun e drogës me grupet kriminale në Tiranë, Shkodër dhe Elbasan që merreshin me aktivitetin e heroinës dhe kokainës.  Po ashtu ka dyshime të forta se ka lidhje edhe me grupin e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt. Para disa ditësh është parë në praninë e një të afërmi të Martinajt ku e mbronte nga ndonjë atentat i mundshëm.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img