13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Kini kujdes, rikthehet Covid-19, 1 person humbet jetën, 7 prekur!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin lidhur me situatën epidemiologjike në vend.Sipas MSH gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 7 qytetarë me koronavirus. Fatkeqësisht një person ka humbur jetën.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 4 pacientë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img