4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Bedeli Blendi Gonxhe, insiston, çmimi patentave do të rritet! Ai që duhet të mbronte interesin publik, shullohet me privatin! A duhet të arrestohet?

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ka shumë bedela nëpër institucione, kampioni padyshim êshtë Blendi Gonxhja, politikani i dështuar, por biznesmen i suksesshëm, që nuk tërhiqet nga ideja e rritjes së çmimit të patentave. Sot drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor duket se nuk ka “ndërruar” mendje, pasi çmimi i patentës do të rritet. Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja është shprehur se 100-200 më shumë janë të domosdoshme për një test të plotë e jo fiktiv.“

Nuk jemi tërhequr, me Autoritet, pa Autoritet ajo do të eci para. Nuk diskutohet që jo vetëm që nuk rrezikon konkurrencën kjo që po bëjmë ne në mënyrë të pariparueshme, por në mënyrë të pariparueshme rrezikohej konkurrenca nga ajo që nuk po bënte autoriteti dhe autoritetet e tjera që nuk kanë punuar në vite për të mbrojtur konkurrencën e ndershme.

Nuk mund të ulim kokën në rërë si struci e të themi që jemi të varfër, ndërkohë që ne jemi shumë të pasur, paguam 403 milionë dollarë. Po kur vjen puna nuk duam ta bëjmë 100-200 euro më shumë atë testin e ta bëjmë të plotë, të mos jetë fiktiv. Pra, dua të them që ne nuk i ikim dot kësaj pune. Kjo punë kërkon edukatë, kërkon kulturë”, tha Gonxhja për “A2”. Ne ngrëmë një pyetje a duhet të arrestohet për shkelje të kompetencave ligjore Blendi Gonxhe?

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img