4.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Shqiptari 22 vjeçar arrestohet në Londër, ndiqte një 11 vjeçare! Në polici, deklaron se jam i dashuruar!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një shqiptar i pastrehë që përndiqte një vajzë 11-vjeçare pasi e pa në një park të Londrës së Jugut është burgosur. Erson Sinaj, 22 vjeç, shkonte vazhdimisht në shtëpinë e vajzës gjatë një periudhe katër ditore dhe tha se ishte i dashuruar me të.

Pavarësisht se policia dhe fqinjët i thanë të largohej, ai trokiti vazhdimisht në derë dhe qëndroi jashtë duke i ngulur sytë në dritaren e saj gjatë natës. Ndërsa nëna e saj fillimisht besonte se ai po përpiqej të vidhte shtëpinë, ajo më pas kuptoi se ai kishte një obsesion shqetësues me vajzën e saj.Pasi u arrestua, ai i tha policisë se kishte parë një vajzë në park që i pëlqente, se e donte dhe se nëse donte ta ndiqte, askush nuk mund ta pengonte ta bënte këtë. Ai më vonë pranoi se kishte shkaktuar alarm apo shqetësim serioz midis 3 dhe 6 gushtit 2022.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img