23.5 C
Tirana
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Remzi Lani spiun i sigurimit të shtetit, akuza nga Milaim Zeka, më ka ndjekur!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Kanë qenë dy kolegë të mi, të cilët 24 orë më kishin ndjekur. Njëri kishte dhënë dizinformata në sigurim, me keqardhje e them, Remzi Lani. Është në dosjen e autoritetit dhe i dyti është kolegu im Arben Manaj, korrespondenti i TCH, i cili e falënderoj që në raportimet e tija, kishte qenë super i saktë. Çdo takim që kam pasur që prej Dhimitër dhe Roza Anagnosti, etj., etj.

Me mua është marrë drejtpërdrejtë Hekuran Isai dhe në atë kohë e kam çmuar si figurën më pozitive më të pastër për ndryshimet demokratike, Sali Berishën të cilin unë e kam takuar pa u rrëzuar komunizmi dhe pasi është rrëzuar’, tha gjatë debatit në ‘Çim Peka LIVE’, gazetari Milaim Zeka.

Remzi Lani është prej vitesh drejtues i Institutit të Medias, ku kamuflohet bashkë me ortakun e tij Lutfi Dervishi si dashnorë të fjalës së lirë, duke çuar në drejtim të paditur qindra mijëra euro që marrin nga donatorët ndërkombetarë. Dervishi madje ka dhe vilë në Rolling Hills lagjia e më të pasurve të Shqipërisë! Dervishi njihet rdhe si një mik me ish drejtorin e RTSh arrestuar nga SPAK, arrestim që i solli mbylljen e emisionit në atë televizion.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img