10.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Lefter Geshtenja deputeti i oligarkut Bashkim Ulaj, bën lojën e Berishës hiqet si i amerikanëve por gati të shkoje te foltorja.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ka shumë deputet që nuk kanë asnjë vlerë apo meritë politike, një I tillë është Lefter Gështenja nga Librazhdi. Ish inxhinjeri i rrugëve të Bashkim Ulaj, u katapultua në krye të PD Librazhd me lobimin e fortë të Ulajt të Basha dhe te Berisha.

Tani që PD është zhytur në kaos Lefteri del studio më studio duke folur e duke mos thënë asgjë, ndërsa impakti I tij politika është afër 0, përpiqet të jetë një aktor I fortë në Elbasan edhe pse nuk angazhohet pothuajse fare në asgjë aktivitet politik por vetëm ekonomik, aq sa flitet se bashkë me Bashkim Ulajn vijojnë kooperojnë për të bërë atë që dinë më trafik influence por jo politik.

Pritet që me ndërmjetësimin e Ulaj, Lefteri shumë shpejt të kaloj në sqetullën e Berishës aty ku ka qenë gjithë kohës.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img