10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Lulzim Basha rikthehet në Partinë Demokratike!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një vit e pak shkëputje dhe tërheqje nga PD, kanë bërë që Lulzim Basha ta rimendojë largimin e tij që mesa duket ishte me kthim. Duke parë rezultatet katastrofale dhe përçarjen e thellë të Metës dhe Berishës, Basha fillon turin e takimeve nga sot me të rinjtë dhe deri me grupet e tjera të interesit në Partinë Demokratike, për të kulmuar më pas me zgjedhje në parti dhe gjithë strukturat e tjera.
Pritet me mjaft interes reagimi i grupit të Berishës ndaj kësaj lëvizje të fortë të Bashës. Por edhe qasja e faktorit ndërkombëtar.
Beteja me sa duket në PD do të jetë edhe më fortë, dhe palët do të ndahen përfundimisht apo do të bashkohen, 2025 është afër.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img