13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Çipat në tru, jo më konspiracion, në ShBA fillon testimi te njerëzit!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Tema e refuzuar më parë është ridiskutuar dhe aprovuar tashmë . Elon Musk I është aprovuar nga FDA (Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave) të vendosë Çipin e tij NEURALINK në tru njerëzor. Musk shprehet I bindur në aftësite e Çipit te tij, duke thënë se është I gatshëm t’ua vendosë edhe fëmijëve të tij.

Disa nga aftësite që Çipi NEURALINK disponon janë kurimi I depresionit. Disa lloje varësish, autizmin, obezitetin, skizofreninë, madje edhe telepatinë.

Megjithatë FDA veçon disa probleme madhore të cilat kane propabilitet të ndodhin si migrimi I telave të implantit brenda trurit, problematika e nxjerrjes të sigurt të pajisjes pa dëmtuar cipën e trurit, bateria e litiumit në pajisje etj.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img