10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner!

- Advertisement -spot_imgspot_img

 

Tina Turner, legjenda e muzikës Rock&Roll u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare.

Së fundmi është publikuar dhe shkaku I vdekjes.

Bëhet e ditur nga përfaqësuesit e saj se vdekja ishte për shkaqe natyrore pasi Tina vuante nga disa sëmundje të ndryshme.

Një pjesë prej tyre ishin kanceri I zorrëve dhe vuajtja nga presioni I lartë I gjakut prej më tepër se katër dekadave.

Në vitin 2016 Turner u diagnostifikua për herë të parë me kancerin e zorrëve, ndërsa bëhet e ditur se presioni I lartë I gjakut u diagnostifikua në 1978.

Vdekja e Ikones muzikore Tina Turner u bë publike për mediat në datën 24 Maj, por shkaku I vdekjes së saj ishte ende I panjohur për publikun.

 

   
   
   
   
- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img