13.5 C
Tirana
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Dështakët e Kavajës, që sollën humbjen e bashkisë për Partinë Socialiste.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Nië nga bashkitë që humbi PS në këto zgjedhje ishte ajo e Kavajës, me diferencë të theksuar me kandidatin e Bashkë Fitojmë të Metës dhe Berishës.

Ne do të rendisim disa nga shkaqet e kësaj humbje që tregojnë edhe amatorizmin e Edi Ramës në përzgjedhjen e Redi Kralit e deri te stafi i tij. Fillimisht Redi Krali është i paaftë të artikuloj 3 fjali pa gabime.

Është ironike fakti që i afërmi i vetëm i Fatos Nanos ish kryeministër dhe orator i jashtëzakoshëm ka një të afërm në politikë që nuk të lidhi 2 fjalë.

Arsye tjetër është stafi i tij, i përbërë nga njerëz të PD të kaluan lumin për një post në bashki duke filluar me Alket Beu, Ergys Gravardari, Parid Cara etj, një tufë të paaftësh dhe që vetëm serviloheshin dhe flinin natën me PD ndëraa ditën ishin te PS. Me pak fjalë gara në Kavajë tregoi se i paafti dhe stafi i paaftë humbasin gjithmonë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img