10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Arben Ahmetaj pajtohet me Edi Ramën i shpëton burgut!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një krisje e fortë ndodhi mes Edi Ramës dhe zëvëndësit të tij Arben Ahmetaj pak kohë më parë. Zërat nga socialistët tregonin se shkak ishte dërgimi i dokumenteve të inceneratorëve të Monika Kryemadhi dhe Sali Berisha.

Në fakt dyshja opozitarë në asnjë moment nuk e kritikoi Arben Ahmetajn në komisionin hetimor apo daljet mediatike. Edi Rama nuk reagoi menjëherë, pasi bëri sikur nuk kuptoi gjë, me të ardhur president Bajram Begaj, e shkarkoi Ahmetajn me ceremoni dhe kërcenime bë mbledhje. Madje duke ju drejtuar: ti zhdulu nga zyra ime.

Që nga ai moment acarimet mes të dyve shkuan larg, aq sa Ahmetaj e akuzoi Ramën duke i thënë në media se nuk duhet të sillej sj gjykatës. Rama reagoi, duke thënë se kush e ha pas shpine nuk ka mbrojtje.

Qartazi dy ish miqtë që kanë ndarë shumë sekrete me njeri tjetrin u ftohen. Ahmetajt ju kon trolluan vilat e ish gruas dhe bashkëjetueses aktuale, madje dhe ish shefja e kabinetit rezultoi me 550 mijë eur te tubi i sobës. Në media ka kohë flitet se Ben Tigri do arrestohet nga SPAK, por kohët e fundit Beni në rrjetet sociale ka filluar shpërndan postimet e Edi Ramës.

Veprim që kishte muaj nuk e bënte, burime për rockneës, konfirmojnë se Beni e ka rregulluar me Ramën, ndëraa nuk dihet fatura që ka “paguar” për këtë Pazar.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img