20.5 C
Tirana
E martë, 7 Nëntor, 2023

Ja politikanët e fortë që ndërhynë në SPAK që Dako mos të arrestohej!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Gazetari Artan Hoxha në një emision televiziv ka thënë se lajmin për arrestimin e Vangjush Dakos ka dalë që ditën e premte nga portali investigativ prapaskena.com por shumë menduan se nuk ishte real.

Por tashmë rezulton se fleta e arrestit është e ditës së premte dt 2 qershor. Ajo që e vonoi në këto permasa arrestimin e Dakos ishte ndërhyrja e fortë e politikanëve të Partisë Socialiste që Dako mos të arrestohej, sipas tij flitet për nivele shumë të larta.

Pasi negociatat dështuar sot Dakos i janë prangat për një leje ndërtimi që duhet të ishte 10 kate dhe shkoi 14, dhe një tender për pedonalen e Durrësit me dëm 180 milion lekë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img