11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

EKSKLUZIVE/ Gazmend Bardhi dhe Jorida Tabaku shkojnë te Berisha! Harrojnë non gratën.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Sherre dhe fyerje të ashpra ishte tablloja e mbledhjes së kryesisë së PD që zgjati 10 orë. Më e ashpër ishte mbledhje dje e kolegjit të kryetarëve ku Klomentina Drini ka sulmuar ashpër Gazmend Bardhin për fyerjet që i bëri në fushatë duke e quajtur kandidate të Tom Doshit dhe mbështetur Zef Hilën.

Gjithë ky orkestrim i Gaz Bardhit duket se e ka një synim, shkuarjen te Berisha dhe komisioni reithemelimit bashkë me Jorida Tabakun. Ata madje kanë akuzuar ashpër Lulzim Bashën se po orkestron tensione ndaj deputetëve, por në fakt ky ështe skenari i Berishës. Basha është i aktiv prej kohësh dhe nuk ka asnjë lloj peshe bë këtë faze në vendimarrje.

Por ky është një skenar i pregatitur nga Bardhi dhe Tabaku për ta bërë më të thjeshtë kalimin te foltorja e Berishës që pritet që bëhet në mbledhjen e grupit ditq  e sotme. Kjo konfirmohet nga burime brenda foltores që presin të marrin grupin parlamentar të PD së shpejti. Një karshillëk i hapur edhe ndaj ShBA që e shpallen non grata Berishën.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img