11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Zbulohet emri i drejtorit të ri të RTSh!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ikja e Enkel Jotit si zv ministër i mbrojtjes, dhe dorëheqja nga RTSh, krijoi vakanca në këtë institucion të rëndësishëm me milion euro fonde nga taksapaguesit.

Prej pak kohësh është hapur gara, por rocknews mëson se emri kryesor që garon është ish deputeti i partisë socialiste Alfred Peza.

Ajo që bie në sy është fakti se në mungesë të theksuar të opozitës, Edi Rama ka filluar bën qokat e veta të gjitha brënda oborrit të partiasë. Pa harruar që janë individë me probleme të theksuara me drejtësinë në të kaluarën.

Njëjtë si Berisha në mandatin e fundit. Ndërkohë figura të reja apo që garojnë me meritokraci, e kanë të pamundur përballë dellit partiak socialist.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img